Alone Emo
Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj Ds

Ben forumun robot modaretörü olarak senin üye olmana yardımcı olacağım..Aksi takdirde siteden pek fazla yararlanamazsın...
''Kayıt ol'' butonuna basman ve bize 2 dakikanı ayırman senin yetkinforum yarısmasının 2. Aloneemo ailesine katılmanı sağlayacak...
Alone Emo
Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj Ds

Ben forumun robot modaretörü olarak senin üye olmana yardımcı olacağım..Aksi takdirde siteden pek fazla yararlanamazsın...
''Kayıt ol'' butonuna basman ve bize 2 dakikanı ayırman senin yetkinforum yarısmasının 2. Aloneemo ailesine katılmanı sağlayacak...
Alone Emo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alone Emo

Emo nedir-emo resimleri-emo avatarları-emo videoları-gothic nedir-gothic resimleri-gothic avatarları-gothic videoları-rock nedir-rock resimleri-rock avatarları-rock videoları-punk resimleri-punk avatarları-punk videoları ....!

AnasayfaAnasayfa  GİRİŞGİRİŞ  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj

2 posters
YazarMesaj
SiLenT-Scræm
Üye
Üye
SiLenT-Scræm

Erkek
İş/Hobiler : Bütün ıvır zıvır abur cubur ne varsa xD
Lakap : Eronimo xD (cidden böyle xD)
Durum : Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj Paranoyak
Tarz : Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj Emo10
Paylaşım gücü :
Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj Right_bar_bleue

Puanlar : 0

Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj Empty
MesajKonu: Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj   Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj Icon_minitimeÇarş. Şub. 18, 2009 12:48 pm

Hayko Cepkin….

Değişik pandomime benzer hareketleri ve müzik tarzıyla bir anda gençlerin gözdesi oldu. Hayko; müzik piyasasının sonradan damdan düşer gibi patlayanlarından değil. Kendisi bir klavye virtüözü. Ve dahası dahası da var… O eski bir dövme sanatçısı. Gelin sonrasını kendisinden dinleyelim.

Fatih; “Herkesin bilmediği yönlerin üzerinde durmak istiyorum. Hareketlerin ve dövmelerin kliplerinde sahne performansına ayrı bir anlam katıyor. Peki bu kolluklar ve dövmelerin görselliğini oluşturduğu tarz nasıl ortaya çıktı?”

Hayko; “İlk klibimizi çekerken yönetmenimizle uzun uzun düşündük. Kıyafet seçimi için bayağı uğraştık. Üzerime bir spor atleti geçirmiştim ki, tamam, dedi. Sportif bir kıyafetle çıkacaksın… Eee bende kollarım boş gözüküyordu, kollukları geçirdim gitti. Yakıştığını düşünüyorum.Zaten daha sonra bir spor firması bana sponsor oldu. Ve bu tarz tam olarak ortaya çıktı.”

Fatih; “Peki dövmeler?”

Hayko; “Dövmelere gelince; ben hiçbir zaman dövmelerimle ön plana çıkmaya, onları sergileme amaçlı yaptırmaya eğilimli bir insan olmadım. Bunu düşünen adam salaktır zaten. Öyle insanlar popüler kültüre alet olmuşlardır. Dövme yaptırmak için boşuna acı çekmiştir. Dövmeyi yaşarsın… Hissedersin…O senin felsefendir ve o yüzden bunu yaparsın, yaptırırsın…Vücudumda; –the crow- un simgesi, geri dönüşüm işareti var ki geri de döneceğiz toprağa… Kısaca benim için her birinin anlamı ve değeri var.Seviyorum dövmelerimi”

Fatih; “Dövmeleri’ni İstanbul’dan dövme sanatçısı arkadaşım Ruhsel Donbalak yaptı diye biliyorum. Benim yazdığım ‘Türkiye’de Dövme Sanatı’ dövme araştırma ve bilgi kitabına verdiği söyleşide Ruhsel senden bahsetmişti. Ama bir de okuyucularımıza aktaralım?”

Hayko; Bendeki dövmeleri Ruhsel Usta, üstad ne dersin bilemiyorum, O yaptı. Kitabının içeriğinde belirttiğin üzere Türkiye’nin ilk dövme ustalarından biridir. Ben 1994’ten başla***** onun yanında çıraklık yaptım. 4 sene çalıştım. Ama doğuştan gelen bir el titremesi olayım var. Ve yapamayacağıma kanaat getirdim. Bir gün çıktım karşısına ve Ustam ben yapamıyorum, dedim. Bir insan kendisine yalan söylememeli bence ve hangi işi iyi yapıyorsa onla ilgilenmeli. Yani ben dövmenin kültürüne, felsefesine sahibim. İşin iç yüzünü bilen bir insanım. Popüler kültürün aleti olmuşsa, alet edenlerin meselesidir. Beni alakadar etmez. Başkalarının dövmeleri de, hayatları da beni ilgilendirmez. Biri bende dövme gördü diye dövme yaptırıyorsa zaten bu onun sorunudur. Rahatsızlığıdır.”

Fatih; “Müziği dövme yaptırdığın dönemlerde de bir arada sürdürüyor muydun?”

Hayko; “ Senin de bildiğin üzere zaten birçok grupta ve sanatçıda klavye çaldım. Müziğin içindeydim. Ama yoğunluk meselesi. O zamanlar dövme sanatçısı olmayı gerçekten istedim ama bu da bir yetenektir. El hüneridir. Bende de bu el titremesiyle ne kadar yetenek olursa olsun gölgede kalacaktı. Müziği seçtim. İstediğim işi yapıyorum. Memnunum hayatımdan. Kendi dinleyici kitlemi de oluşturduğumu düşünüyorum. İnternet siteme gelen eleştiriler de bunu gösteriyor bana. ”

Fatih; “Peki insanların sana sıkıntı çekmeden rahatça ulaşabildiklerini söyledin az önce bir hayranına. Gerçekten böyle mi? Nasıl iletişim kuruyorlar seninle?”

Hayko; “ haykocepkin.com İnternet sayfamdan bana ulaşan tüm beni sevenlerin mesajlarını bizzat kendim okuyorum. 1 milyon tane gelse yine de okur cevap veririm. Araştırın cevap vermediğim bi tane adam bulamazlar. Ben hep böyle olacağım…Bana ulaşan her insan değerlidir benim için. İster övsün, ister eleştirsin!”

alıntıdır.
http://www.sanane.com
Junior
Üye
Üye
Junior

Erkek
İş/Hobiler : Öğrenci / Motosiklet
Lakap : Junior
Durum : Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj Artiz10
Tarz : Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj Rock10
Paylaşım gücü :
Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj Right_bar_bleue

Puanlar : 85

Ziyaretçi defteri
Ziyaretci Defteri: 49

Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj Empty
MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj   Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj Icon_minitimeÇarş. Şub. 18, 2009 1:20 pm

bu hayko bi başka adam yaaw cheers
http://www.fantv.bg/

Hayko Cepkin Dövmeleri ve Tarzı Üzerine Yapılmış Röpörtaj
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hayko Cepkin ResimLéRi
» Hayko Cepkin'in 2007deki inanılmaz Rock N Coke sahne girişi
» Cem Adrian ile röportaj
» üsTeki üYe üzeRine BirŞey DökSe*?*
» Anime Çizim Dersleri 1