Alone Emo
Punk Giyim Modası........ Ds

Ben forumun robot modaretörü olarak senin üye olmana yardımcı olacağım..Aksi takdirde siteden pek fazla yararlanamazsın...
''Kayıt ol'' butonuna basman ve bize 2 dakikanı ayırman senin yetkinforum yarısmasının 2. Aloneemo ailesine katılmanı sağlayacak...
Alone Emo
Punk Giyim Modası........ Ds

Ben forumun robot modaretörü olarak senin üye olmana yardımcı olacağım..Aksi takdirde siteden pek fazla yararlanamazsın...
''Kayıt ol'' butonuna basman ve bize 2 dakikanı ayırman senin yetkinforum yarısmasının 2. Aloneemo ailesine katılmanı sağlayacak...
Alone Emo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alone Emo

Emo nedir-emo resimleri-emo avatarları-emo videoları-gothic nedir-gothic resimleri-gothic avatarları-gothic videoları-rock nedir-rock resimleri-rock avatarları-rock videoları-punk resimleri-punk avatarları-punk videoları ....!

AnasayfaAnasayfa  GİRİŞGİRİŞ  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Punk Giyim Modası........

YazarMesaj
+MaCa_KıZı_+
Mod
Mod
+MaCa_KıZı_+

Kadın
İş/Hobiler : Yüzmek,qezmek..
Lakap : Asq_Meleqi
Durum : Punk Giyim Modası........ Asik
Tarz : Punk Giyim Modası........ Rock10
Paylaşım gücü :
Punk Giyim Modası........ Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Punk Giyim Modası........ Right_bar_bleue

Puanlar : 14

Ziyaretçi defteri
Ziyaretci Defteri: 49

Punk Giyim Modası........ Empty
MesajKonu: Punk Giyim Modası........   Punk Giyim Modası........ Icon_minitimePaz Mart 08, 2009 8:25 pm

PUNK GİYİM MODASI
Taksim meydan.. Büfelere yüzümü dönmüşüm ve kararını vermeye çalışıyorum İstiklal caddesi hangisi?... Sağ tarafta uzanan yolda insan, sola uzanan yolda ise araba kalabalıgı ölece bakakalıyorum..
Uzerimdeki pantolon aki yeşil ince çizgili kadife pantolon, üzerinde Pearl Jam yazmış oldugum siyah bir tişört ve onun üstünde ise aki renkte düz XL uzun kolları sıvanmış gömlek.. Ayakta ise tahtakaledeki yankesicilerin çarpmış oldugu ayağıma 1 numara büyük gelen kırmızı Conversler..
Tak, omzuma bir tipin çarpmasıyla sağdaki kalabalığa karışmış buluyorum kendimi.. İnsanlar köy kahvesinden çıkmış gibi.. 20 metrede bir harkulade bir hatun görüyorsan aynı metre kare içersinde de onun peşinden laf atan köy kahvesi delikanlıları.....
O dönem içersi şu ankine kıyasla, kıyaslanmayacak derece de Metal dinleyen tiplemeler var.. Hani şimdilerde ne denli Punk gunk hop mop ayagına takılan tip tiki varsa o dönem içersinde de o yogunlukta SAĞLAM TAKILAN yalan olmayan elemanlar var. Türkiyede marjinalliğin anlamı bu Metal dinleyen elemanlarla başladı desem yalan olmaz hani.. İstiklal Caddesi oturduun muhid her yan köy kahvesi delikanlıların arabesk tiplemeleriyle ve müziğiyle yankılanırken Fatih semtinde küpeli veya montunda tişörtünde şeytan resmi var diye bu herifler kovalanırken yinede onca insan bir şekilde Taximde belli başlı yerlerde toplanarak bu marjinalliği bir kültüre çevirdiler...
Senın benım malım kavgası kaygısı olmadan sokaklarda orda burda grublar halinde takılındı.. Sızıldı, paylaşıldı.. Ne sen onun ne de o senın adını semtini veya her hangi bir şeyini bilirdi.. Sana ne denirse o sekılde sana seslenilmeye devam edilirdi ve asıl olan sohbet kahkaha geyiklerle yaş gözetmeksizin herkes amlı götlü envai çeşitli küfürlerle birbirini yoğururdu.. Bu muhabbetler hızını alamayarak çoğu kez sabahlamalarla ve sızmalarla sonuclanırdı.. Bir ev mi var o anda haydaa.. yürrüüyün denilerek misaliyle 15m2 bir odaya (yannies-ömerhayyam) 18kişinin daldigini ve sızdıgını hatırlarım.. Sonuç hep aynıydı muhabbetle gelen kahkahanın keyfi, iyi sonuç.. Kimsenin yoklugu hissedilmezdi. Alkole ve muhabbete günün bir saatinde Abdullah Sokak ta oturarak başladıgında o muhabbet ve alkol devam ederken insanlar devamlı sirkülasyona ugrardı..
Muhabbetine daldıgım bu dönemde başlar benim Taximim..
Lisenin son zamanları.Yaş 16. Düzenden nefret ediyor ve (adi lazim olmayan) orgute mensup arkadaslarimla el sloganlarini atiyorduk okulun bahcesine dogru bos siniflardan ve delicesine kaciyorduk bu düzenin sistemi icersinde ezilmemek icin. Bir seyleri degistirebilirim umuduylamı yoksa adrenalin ayağına mı hatırlamıyorum..Ama ben bu toplumun bana kazandiracaklarindan cok kaybettireceklerini düsünüyordum.Bir süre sonra yaptiklarimin da bi bok'a yaramadigini farkettim.Artik kendim'e yasamaya karar verdiğimdeyse K.D.COBAIN başarılı bir intihar girişimine adını yazdırmıştı.. Bununda verdigi bir trible her zamankinden farkli bir sekilde ciktim istiklale...
O gün cebimde tami tamina yüzbin türk lirasi vardi.Ve Eski XS'e gittim.Biranin yirmibesbin!! türk lirasi oldugu bu ucuz yerde içebildigim dört birada yetmiyordu rahatlamama.Düsüncelerim karisikti.Anlam vermeye calistikca düsüncelerime dahada uyusuyordum içtigim ucuz birayla.Ama dört bira yetmiyordu.Sokaktan bildigim birinin verdigi minik beyaz seyleri farkettim.Tahmin ettim seylerdi ve çaktim. Hersey daha iyi gibiydi aradan otuzdakika sonra.Gülüyordum.Birden aklima COBAIN geldi çok kötü oldum bir an ama buda diger düsüncelerim gibi çok kisa sürdü. Gülüyordum. Alismistim artik. Ucuz bira,basit kisilikler ve kolay sex her sey sanki kendilinden gelisiyordu. Düsündügün oluyordu. Tabii bunun en önemli sebebi hiç kuskusuz dönemin revaçta olan dolapdere eczanesiydi. Okulada gitmiyordum. Zaten beles gelen diplamada bi bok'a yaramadi yil sonunda. Gerci üniversiteyide kazanmistim.Fakat kayıt için gerekli tüm kapitalleri topladıktan sonra yine var oldugum yer Taximdi.. Oysa simdi verdigim kararların hicbirinden; PISMAN DEGILIM ... Hatta şuan evliyim..
Aynı dönem içersinde dönemin revaçta olan mekanı GIATEN'S'da taniştigim birkaç Punk tip (nerdeyse hepsi öldü şuanda) zamanla esas kankalar haline dönüşmüştü. Aslinda o dönem içersinde karşılıklı olarak pek sevişmezdik. Çünkü Harbiden PUNK yaşarlardı ve bu bana Ters gelirdi.. Gerektiğinde çalar, hiç beklemediğin bir anda EKER, kısaca her fırsatta her şekilde seni DOLANDIRIRLARDI.. Ama ben şahsıma bu DURUMLARDAN 1 kere nasibimi aldım.. Dönem içersinde ortamı bozan tek kişilerdi diyebiliriz bu grup için.. Ve yinede kimseyle ne muhabbetleri eksik olmuştur nede içtikleri ayrı gitrmiştir.. Ama her defasında en fazla yudumu onlar almıştır buda ayrı
Dönemin mekanlarından olan Sıraselvilerdeki Köprüaltı Kemanci her daim Punk ları ve diğer çulsuzlarıda bünyesindeki bir kuru kömür sobası etrafında toplamayı başarmış ve sabahlamaları için penceresi cam ı kırık bir üvey baba muamelesi ile yaklaşımını sürdürmüştür.
Dönemin en büyük hatası.. KöprüALTI
Yağmur alabildiğine yağar, satanist haberleri tv'leri ve gazeteleri sarar. Ve mekanların %90ina mühür konar. Punk tipler sıgınmacı olarak Köprüaltına dost hatrına üçerbeşer sızarlar. Dönemin hızlı Metalcisi Yavuz Megadeath Anarchy in the uk için PLAY e basmasıyla mekan içindeki tüm PUNK lar çıldırmışcasına amına goyarcasına PoGo YaPmAyA başlar ve Yavuz naptının farkına varamadan PogO ya katılmış olan herkes kendini mekanın kapısında bulur ve geriye sadece birkaç kırık pencere daha, yerlerde ezilmiş soba boruları ve devrik kömür sobası çevresindeki kırık sandalye ve arjandin kupaların parçaları.. Bu köprüaltının son görüşüdür Punk'ları..
'97 kışında açılan Morg bar ucuz bira, rahat hareket ortamı ve punk & metal karısık muzik çalan (dj yok, 1 saat metal dinleyenlerden biri dj lik yapıyor sonraki 1 saat punk dinleyen tiplerden 1i dj lik yapıyor) bir mekan olarak hemen hemen tüm Taxim i bunyesinde toplayarak uzunca bir süre ismini duyurduktan sonra ortaya çıkan Satanist mekan karalamaları ve diğer işletmelerin ihbar telefonlarından dolayı yapılan Polis baskınlarıyla kapanmaya zorlanmış ve o dönem içi oluşan ( benim tabirim ) ikinci bir Punk kuşagıda 2000'lere kadar ite kalka kendini kovalayarak kaybolmuştur. Bu zaman dilimi içersinde Giatens eski gözde mekanlardan biri olarak gayclub a dönmüş, Ekol Rock bar ise devamlı değişen işletmecisi ve tadilatları yüzünden müşterisini kaybetmiştir.. ( 2 mekanında bulundugu binayı vafıflardan şuanda mydanos mu ne showland almış, binayı yıkmıştır )
'99-'00 lerde Yeşilçam sokakta açılan Pendor ise dönemin tiki, burjuvazi ( etliye suluya karışmayan vitrin mankenleri ) tayfasını bünyesinde toplayarak kendi gibi mekanların açılmasında öncülük ederek ( mavi jeans, levis in paçası kıvrık kot pantolon modellerininde piyasaya sürülmesiyle ) günümüz PUNK GİYİM MODASINI BAŞLATMIŞTIR.
http://www.aloneemo.benimforum.org

Punk Giyim Modası........
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Punk Nedir?
» Punk Tarihi
» Günümüzde Punk..
» En iyi 50 Punk aLbüm
» Punk Ve Rock