Alone Emo
HP ve Foxconn Türkiye’de PC üretecek Ds

Ben forumun robot modaretörü olarak senin üye olmana yardımcı olacağım..Aksi takdirde siteden pek fazla yararlanamazsın...
''Kayıt ol'' butonuna basman ve bize 2 dakikanı ayırman senin yetkinforum yarısmasının 2. Aloneemo ailesine katılmanı sağlayacak...
Alone Emo
HP ve Foxconn Türkiye’de PC üretecek Ds

Ben forumun robot modaretörü olarak senin üye olmana yardımcı olacağım..Aksi takdirde siteden pek fazla yararlanamazsın...
''Kayıt ol'' butonuna basman ve bize 2 dakikanı ayırman senin yetkinforum yarısmasının 2. Aloneemo ailesine katılmanı sağlayacak...
Alone Emo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alone Emo

Emo nedir-emo resimleri-emo avatarları-emo videoları-gothic nedir-gothic resimleri-gothic avatarları-gothic videoları-rock nedir-rock resimleri-rock avatarları-rock videoları-punk resimleri-punk avatarları-punk videoları ....!

AnasayfaAnasayfa  GİRİŞGİRİŞ  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

HP ve Foxconn Türkiye’de PC üretecek

YazarMesaj
Junior
Üye
Üye
Junior

Erkek
İş/Hobiler : Öğrenci / Motosiklet
Lakap : Junior
Durum : HP ve Foxconn Türkiye’de PC üretecek Artiz10
Tarz : HP ve Foxconn Türkiye’de PC üretecek Rock10
Paylaşım gücü :
HP ve Foxconn Türkiye’de PC üretecek Left_bar_bleue100 / 100100 / 100HP ve Foxconn Türkiye’de PC üretecek Right_bar_bleue

Puanlar : 85

Ziyaretçi defteri
Ziyaretci Defteri: 49

HP ve Foxconn Türkiye’de PC üretecek Empty
MesajKonu: HP ve Foxconn Türkiye’de PC üretecek   HP ve Foxconn Türkiye’de PC üretecek Icon_minitimeÇarş. Mart 04, 2009 12:27 pm

HP ve Foxconn Türkiye’de PC üretecek 300881

ABD’li teknoloji şirketi Hewlett-Packard ve Foxconn Teknoloji Grubu, 60 milyon dolar yatırımla Türkiye’de PC üretimine başlayacak.

ANKARA - HP, Foxconn Teknoloji Grubu ve Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, yaptıkları ortak açıklamada, Türkiye ve Orta Doğu’daki talep artışını karşılamaya yönelik Türkiye’de PC üretimine geçileceğini duyurdu

Foxconn tarafından işletilecek olan bölgesel üretim tesisinin, yaklaşık 60 milyon dolar değerindeki yatırımla birlikte 2 bin kişiye ulaşacak istihdam fırsatı sunacağı belirtilen açıklamada, HP’nin, yeni Foxconn tesisinin en büyük PC müşterilerinden biri olmayı hedeflediği belirtildi.

HP’nin, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi (EMEA) Kişisel Sistemler Grubu’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Eric Cador da en son çıkan PC teknolojisine olan talebin çok hızlı arttığını belirterek, bu ortamda, HP olarak Türkiye’deki bireysel ve kurumsal kullanıcıların giderek artan ilgisini gözlemlediklerini bildirdi.

Foxconn Başkan Yardımcısı Jim Chang de Türkiye’de Çorlu’da kurulacak fabrikanın Foxconn tarafından yönetilen ve bilgisayarların üretileceği yeni bir üretim tesisi olacağını belirterek, Türkiye’nin, zengin ve yetkin iş gücü, stratejik konumu ve hükümetin desteği ile talep edilen ürünleri en hızlı ve en rekabetçi yollarla sunmak için ideal bir ülke olduğunu kaydetti.

Açıklamada, hem HP’nin hem de Foxconn’un Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’na bu önemli projeyi gerçekleştirme aşamalarındaki özel desteği dolayısıyla minnettar oldukları ifade edilirken, “Başbakanlık Yatırım Ajansı, yatırım yapılacak en doğru yerin bulunmasında, bulunan yerin satın alınması için gerekli görüşmelerin düzenlenmesinde, ilgili hükümet yetkilileri ve özel kuruluşlarla koordinasyonun sağlanmasında bu yatırıma destek verdi” denildi.

KORKMAZ: TÜRKİYE İDEAL KOŞULLAR SUNUYOR
Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Alpaslan Korkmaz da Türkiye’nin dünyanın en büyük 15. ekonomisi olduğunu belirterek, şu görüşleri ifade etti:

“AB’ye üye 27 ülkeyle karşılaştırıldığında da en büyük ekonomiler arasında 6. sıradadır ve yatırımcılar için çok büyük fırsatlar barındırmaktadır. Küresel ekonomik kriz ortamında Türkiye, potansiyel yatırımcılara ideal koşullar sunmaktadır. Foxconn gibi çevreye duyarlı ve sosyal sorumluluk sahibi firmaların HP’yi desteklemek için bölgede bir yatırım yapma kararı almasından dolayı çok memnunuz. Küresel ekonomik karmaşaya rağmen Türkiye’de yatırım yapmayı bir fırsat olarak gören şirketler, mevcut krizden çok daha güçlü bir şekilde çıkacaktır.”
http://www.fantv.bg/

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» PlayStation 3 Türkiye’de %70 büyüdü